اخبار سایت |
روز جهاني منع استثمار و كار كودكان

روز جهانی منع کار کودکان ۱۲ژوئن- 23 خرداد ، در دانشگاه  شهید باهنر کرمان ، به همت انجمن ‌علمی علوم اجتماعی (دانشجویی) و خیریه بچه های آفتاب مراسمی بر گزار شد و در آن مقاماتی از معاونت اجتماعی استانداری، بهزیستی، علوم‌ پزشکی، شورای شهر، نیروی انتظامی، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در کنار همکاران عضو انجمن دوستداران کودک کرمان، تعدادی از همکاران دانشگاهی و البته چند نفر از کودکان مشتاق شرکت کردند در این مراسم ازطرف انجمن دوستداران کودک کرمان: سرکارخانم حداد زاده، عضو هیئت مدیره و من (سیامک زندرضوی مدیر عامل) صحبت کردیم.  

بیشتر
نشست حقوق كودك در استان كرمان

نشست #حقوق کودک و#ارزیابی وضعیت آن در استان #کرمان  يكشنبه مورخ هفدهم مرداد 95 در مركز خيريه بچه هاي آفتاب برگزار شد

بیشتر
كارگاه مسائله يابي مشاركتي براي جمعيت طلوع بي نشانه هاي كريمان

كارگاه مسائله يابي مشاركتي براي جمعيت طلوع بي نشانه هاي كريمان جمعه مورخ بيست و دوم مرداد 95 در مركز دوستدار كودك مشتاق برگزار شد

بیشتر
كارگاه آموزشي مربيان كودك

  مجموعه كارگاه آموزشي مربيان كودك از تاريخ شنبه شانزده مرداد 95 تا تاريخ بيست و ششم مرداد 95 به مدت دو هفته با شركت بيست و دو نفر از علاقه مندان برگزار شد.

بیشتر
برگزاري كارگاه اصول پایه آموزشی دبستان

در تاریخ 24 شهریور کارگاه آموزشی تحت عنوان «اصول پایه آموزشی دبستان» به تسهیل گری خانم مرضیه فروغی در مرکزدوستدارکودک مشتاق برگزار گردید .

بیشتر
کارگاه فلسفه برای کودک

در تاريخ چهارم  و پنجم آذر95  كارگاه فلسفه براي كودك به تسهيل گري خانم دكتر فاطمه نوري با همكاري مهد مهرآيين و انجمن دوستداران كودك كرمان با شركت 53 نفر از مربيان و معلمان تعدادي از مراكز اموزشي كرمان در محل مهد مرآيين برگزار شد.

بیشتر
كارگاه آموزشي يادگيري مبتني بر رويكرد پروژه اي برگزار شد

کارگاه آموزشی یادگیری  مبتنی بر پروژه به تسهیل گری خانم  مهرا جلیلی  در تاریخ  بيست و هفتم و هشتم بهمن ماه  با حضور 37 نفراز علاقه مندان  در مرکز رشد و شکوفایی کودکان مهر آیین ن  برگزار گردید.  

بیشتر
حضور معاونت اجتماعي فرماندهي نيروي انتظامي ، درمركز دوستدار مشتاق

حضور معاونت اجتماعي فرماندهي نيروي انتظامي ، درمركز دوستدار مشتاق در پي خبر قتل يك دختر 7 ساله در خيابان ابوحامد و پيدا شدن جسدش بعد از 6 روز جو نا امني جامعه افغاني شهر كرمان را در برگرفته بود. در نتيجه به درخواست والدين دانش آموزان مركز دوستداركودك مشتاق ازسروان ساساني دعوت به عمل آمد تا در اين رابطه براي خانواده ها توضيحات نيروي انتظامي را اعلام كند

بیشتر
برگزاري دوره ديدبان حقوق كودك

دوره هاي آموزشي ديدبان حقوق كودك در سه جلسه شنبه ها در تاريخ هاي بيستم و بيستم هفتم خرداد و دهم تيرماه به مدت دوساعت ميزبان فعالين حوزه كودك كرمان بود.دراین کارگاه، جمعی از فعالین این عرصه و کارشناسان دستگاه های ا داری علاقه مند در محل مركز دوستداركودك مشتاق حضور پيدا كردند.     

بیشتر
كارگاه آشنايي مقدماتي با روش هاي تسهيلگري

در تاريخ بيست و هفتم و بيست و هشتم ارديبهشت 96 كارگاه آشنايي مقدماتي با روش هاي تسهيلگري در سيرجان در محل كتابخانه عمومي معراج انديشه به مدت 12 ساعت برگزار شد.

بیشتر
نمايشگاه عكس پشت در مهر

مایشگاه عکس "پشت در مهر" در تاريخ 28 مهر 1396 در نگارخانه رستاك برگزار مي شود. هدف از اين نمايشگاه حمايت از كودكان بازمانده از تحصيل و معرفي فعاليت هاي انجمن دوستداران كودك كرمان است. نمايشگاه " پشت در مهر" در تركيبي متفاوت از عكس، فيلم و كارهاي دستي به مدت سه روز از تاريخ 28 مهر تا 31 مهر ماه براي بازديد علاقه مندان از ساعت 17:30 تا 20:30 باز مي باشد. درآمد حاصله براي آموزش كودكان بازمانده از تحصيل در انجمن دوستداران كودك هزينه خواهد شد. آدرس: بلوار نصر، ابتدای میدان کوثر، طبقه پایین اسباب بازی فروشی، نگارخانه رستاک

بیشتر
بازگشايي مركز دوستدار كودك مشتاق

مركز دوستدار كودك مشتاق از اول مهر ماه سال تحصيلي جديد را آغاز كرد. و براي يازدهمين سال پياپي ميزبان پانصد كودك مهاجر و ايراني فاقد کارت هویتی است که به دلایل مختلف به مراکز رسمی اموزشی راه پیدا نکرده اند . 

بیشتر
كارگاه هاي آموزشي رویکرد پروژه ای در رفسنجان

کارگاه آموزشی یادگیری  مبتنی بر پروژه به تسهیل گری خانم  مهرا جلیلی  در دو دوره برگزار گردید که در دوره دو روزبرگزار شد. تعداد ۷۰ مربی در پیش دبستانی شکوفه های نورشهرستان رفسنجان شركت كردند.

بیشتر
پرونده انجمن دوستداران کودک کرمان

گزارش مستند سازی فعالیتهای انجمن دوستداران کودک کرمان  هم اکنون در دسترس عموم قرارگرفته است  وبرای دسترسی به آن به قسمت انتشارات سایت مراجعه کنید   

بیشتر
معرفی رویکرد پژوهش مشارکتی در فضاهای آموزشی روستایی

تسهیلگران دوستداران کودک کرمان در مدرسه مزرعه مهر در ارزوییه  یک دوره آموزش کوتاه یک روزه بامشارکت کودکان ومعلم و کارکنان مرکز مهر برگزار کردند . دراین دوره کودکان به عنوان تسهیل گر همراهان رابه بازدید مکانهای جالب بردند و برمبنای پرسشگری موضوعات متفاوتی را برای کلاس طرح کردند. رویکرد پژوهش مشارکتی یک رویکرد فعال یادگیری است که درآن معلم ودانش آموز نقشهای برابری دارند وسعی می کنند محیط اطراف خود را بررسی کرده وموضوعات جالب علمی واجتماعی را که تمایل به یادگیری آنها دارند استخراج کنند .

بیشتر
آغاز طرح آموزش توامان مادر وکودک درمرکز دوستدارکودک مشتاق

مرکز مشتاق  برنامه سال آینده خود را با محوریت ( مادران ) وآموزش همراه باکودک  اعلام کرد . 

بیشتر
کودکان وشادی روزی که کارکودک محو شود

روزجهانی منع کارکودک به تدبیر شهرداری کرمان وسازمانهای غیردولتی در پارک مادر باحضور حداقل 120 کودک برگزار شد . انجمن دوستداران کودک ، انجمن آقتاب ، مهرآوید ،مهرگستر کرمان و گروههای تسهیل گری شرف آباد وقلعه دختر در این برنامه مشارکت داشتند 

بیشتر
فعالیت های انجمن دوستداران کودک کرمان در شرایط کرونا

انجمن دوستداران کودک کرمان در شرایط شیوع بیماری کوید-19، صدو پنجاه خانواده را تحت پوشش قرار داده است. از فعالیت های این انجمن در این شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر
با معلمان مشتاق آشنا شوید.

راضیه امینی صدایش می لرزد «سایمه ام درخطر است من باید حتما او را هرروز به مدرسه بیاورم.» این صدای نگران و همیشه مراقب راضیه است. معلم جوان مرکز مشتاق، دختر مهاجری که از یک سالگی در ایران زندگی می‌کند.

بیشتر
با معلمان مشتاق آشنا شوید.

درخشنده حسنی سعدی - معلمان مشتاق و تحقق رویای معلمی؛ صدای خوش آهنگ قصه‌گو از کلاس به گوش می‌رسد. از پنجره نگاهی می‌اندازم. درخشنده پیش‌بندی بر تن دارد. بر روی آن خانه زیبای گلدوزی شده است. عروسک‌های برجسته به آرامی پیش‌بندش حرکت می‌کنند. پانزده کودک با اشتیاق دور او نشسته‌اند.

بیشتر
طرح سواد آموزی عاطفی اجتماعی مادر –کودک

سواد عاطفی اجتماعی همان توانایی بیان، درک احساسات و خواندن در مورد احساسات و شرایطی رواني است که بدون نیاز به تقلید و دیکته شدن بدست می‌آید. طرح‌های انجمن دوستداران کودک کرمان که عموما برای کودکان آسیب پذیر، بازمانده ازتحصیل و یا «رمیده» از تحصیل اجرا می‌شوند. همراهی مادر کودک جزیی اساسی از اهداف آموزشی به شمار می‌رود. سواد عاطفی می تواند به کودکان کمک کند که درگیر یادگیری شوند و حضور مادرشان به شوق بیشتر در جهت یادگیری کمک می کند.

بیشتر
کارگاه باز آفرینی پیمان نامه حقوق کودک

بر پایه وضعیت کودکان در شرایط دشوار مبتنی بر تجربه زیسته شرکت کنندگان کارگاه آموزشی تحت عنوان «باز آفرینی پیمان نامه حقوق کودک» برای درک بهتر پیمان نامه و تغییرات آن و متناسب سازی آن طراحی شد. اين كارگاه براساس شرایط حضوری يا مجازي شركت كنندگان برگزار می شود. شرکت کنندگان با توافق بر سه اصل اساسی برای همراهی با کودکان یعنی: رازداری، همدلی و شنیدن فعال بر پایه تجربه زیسته خود، فرصت می‌یابند که پیش نویس پیمان نامه ای را براساس نیازها وخواسته های کودکان مذکور تدوین نمایند .

بیشتر
دنيازاد

دنيا‌زاد طرح تربیت آموزشگران سوادآموزی عاطفی – اجتماعی در مركز دوستدار كودك مشتاق است. هدف از اجراي اين طرح آن است كه هر فرد باسواد بتواند فرد دیگری درفضای یادگیری عاطفی - اجتماعی را باسواد کند. اين طرح با 30 نفر از دختران 15 سال به بالا آغاز به كار كرده است. برنامه اين طرح 60 ساعت آموزش همراه با كارورزي است.

بیشتر
طرح هاي انجمن دوستداران كودك

نشريه زن و اجتماع چندي پيش مصاجبه اي را با خانم رويا اخلاص پور مدير مركز دوستدار كودك مشتاق منتشر كرده است. در اين مصاحبه دو طرح "سوادآموزی عاطفی اجتماعی مادر – کودک " و " دنيازاد" معرفي مي شود. مرکز دوستدار کودک مشتاق تحت نظارت انجمن دوستداران کودک کرمان، پانزدهمین سال فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد و در طول این سال‌ها برای سوادآموزی و آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان کار و بازمانده از تحصیل تلاش بسیاری نموده است.

بیشتر
انتشار گزارش مهرماه مركز دوستدار كودك مشتاق

گزارش مهرماه 1401 مركز دوستدار كودك مشتاق منتشر شد. در اين گزارش با چهار طرح اصلي اين مركز آشنا شويد. هدف از اجراي اين طرح ها ارتقاي كيفيت آموزش، فراهم كردن محيط شاد و امن براي آموزش كودكان بازمانده از تحصيل است. براي دريافت كامل متن به بخش انتشارات قسمت مقالات همين وب سايت مراجعه كنيد.

بیشتر